skip to Main Content
CV Blog Görsel (1)

2019 Yılı Geride Kalırken Bazı Güncel CV Trendleri

Özgeçmişiniz sizi hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaştırabilir, tabii ki doğru bir şekilde hazırlanırsa.  Peki siz en güncel özgeçmiş trendlerine hakim misiniz? Haydi bu trendlere yakından bakalım.

ATS dostu bir özgeçmiş olmazsa olmaz

Çoğu kişinin en güncel CV trendi olarak nitelendirdiği ATS uyumlu özgeçmişler yeni yılda da sıkça karşımıza çıkacak. İşverenlerin ve işe alım uzmanlarının iş başvurularını organize etmek, taramak ve değerlendirmek için kullandıkları Aday Takip Sistemleri, metin içerisindeki anahtar kelimeleri, deneyim ve becerileri algılayabildikleri için günümüzde birçok şirketin işe alım sürecinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu yüzden bu sistemlere uygun olarak optimize edilmiş bir CV, başvurunuzun nitelikli başvuru olarak değerlendirilmesini sağlayacağından çok önemlidir.

Ölçülebilir sonuçlar ve başarılar işverenin dikkatini çekiyor

Bu, özgeçmişe dair asla geçmeyecek trendlerin başında geliyor. Özgeçmişinize ölçülebilir sonuçlar ve başarılar koymak, işverenin ve işe alım uzmanının dikkatini yakalamanın en iyi yollarından birisidir. Görev ve sorumluluklara ek olarak eklenecek gerçekçi ve ölçülebilir başarılar (satış oranı, yönetilen bütçe vb.) içeriğin yaratacağı etkiyi pozitif yönde arttıracaktır.

Profesyonel sosyal medya URL’nizi içeriğe dahil edin

Yoksa siz özgeçmişinize hala LinkedIn URL’nizi eklemeyenlerden misiniz? LinkedIn hesabınızın URL’sini CV’ye ekleyerek ilgili kişilere özgeçmişinizde belirtilmeyen diğer niteliklere de sahip olduğunuzu gösterebilir ve onlara sizi daha yakından tanıma şansı verebilirsiniz.

Dijital özgeçmişler ve portfolyolar yükselişte

Özellikle kreatif alanlarda çalışan kişiler için oldukça önemli olan portfolyo dosyaları artık modern çağa uygun olarak online bir şekilde daha kolay şekilde paylaşılabiliyor.  LinkedIn profillerinin, dijital özgeçmişlerin ve profesyonel web sitelerin her geçen gün daha da önem arz ettiği bu yeni dönemde çevrimiçi görünürlük ve imaj artık her şey demek.

Profesyonel CV hazırlama noktasında desteğe ihtiyaç duyuyorsanız RecoverCV olarak, ATS uyumlu ve kişisel yetkinlikleri ön plana çıkaran ve trendleri yakalayan özgeçmişler hazırlıyoruz. Ayrıntılı bilgi için: www.recovercv.com

Back To Top
Ara