skip to Main Content
Smiling Ambitious Business Woman Saying Good Bye To Partner. Young Man And Woman In Formal Suits Shaking Hands. Business Handshake Concept

Beklediğiniz Terfiyi Alamadığınızda İşten Ayrılmalı Mısınız?

Terfi etmek her çalışanı motive eder. Hak edilen terfinin gerçekleşmemesi haklı bir iş değiştirme sebebidir.

Galeyana gelip iş değiştirmeden önce iyice düşünün

  • Terfi etmeyi neden istiyorsunuz?
  • Çalıştığınız firmanın kültürü beklentilerinizi uygun mu?
  • Terfi alamazsanız geliştirilmiş yan haklar yada daha iyi ücret alma imkanı var mı ve bu sizin için yeterli olacak mı?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar karar almanız açısından çok önemlidir. Öncelikle terfi için gerçekten hazır olup olmadığınızdan emin olmalısınız, üstleneceğiniz ekstra sorumluluklar ve yükselecek beklentilere hazır olmalısınız.

Her şirketin ekosistemi farklıdır. Terfi konusunda çalıştığınız şirketin yapısını inceleyip, bazı şirketlerde çok fazla pozisyon ve unvan mevcutken bazılarının daha düz bir organizasyon yapısı vardır ve bu sebeple daha az unvan mevcuttur.

Terfi konusunda olumsuz cevap alırsanız, ücret, yan haklar yada eğitimlerle ilgili isteklerinizi sunabilirsiniz fakat herhangi bir istekle yöneticinizin karşısına çıktığınızda aklınızda ne isteyeceğinizle ilgili net bir planınız olmalı. Net ve kendinizden emin bir şekilde gerekçeleri ile birlikte talebinizi iletiniz.

Tüm bu çabalarınız sonucunda olumsuz cevap almanız durumunda ne yapmalısınız? Eğer görev tanımınızı ve unvanınızı aşan sorumluluklar yüklenmişseniz ve karşılığını alamıyorsanız artık iş değiştirme zamanınız geldi demektir.

Çoğu durumlarda terfinin en kısa yolu iş değişikliği yapmaktır.

Back To Top
Ara