skip to Main Content
CV Blog Görsel

Bir Ön Yazının (Cover Letter) Bölümlerinde Nelerden Bahsedilir?

Ön yazı yazmak genellikle hiç kimsenin iş arama sürecinde sevdiği bir şey değildir. Bu yazının özellikle gelişme bölümünü oluşturmak kişiler için zordur çünkü gelişme bölümü işverenin veya işe alım yöneticisinin dikkatini çekmeye ve özgeçmişinizdeki bilgileri tekrar etmeden benzersiz niteliklerinizi vurgulamaya çalıştığınız yerdir. O zaman bir ön yazının hangi bölümüne neler eklenmeli daha yakından bakalım ne dersiniz?

 

Giriş Bölümü

Ön yazının ilk paragrafı bu yazıyı neden yazdığınıza dair bilgiler içermelidir. Unutmayın, eğer belirli bir pozisyona veya ilana başvuruyorsanız  bu bölümde muhakkak bahsetmelisiniz.

Gelişme Bölümü

Ön yazınızın bir sonraki bölümü işverene neler sunabileceğinizi açıklamalıdır. Muhakkak nitelikleriniz ve pozisyon gereksinimleri arasında güçlü bağlantılar kurun ve becerilerinizin/deneyimlerinizin başvurduğunuz işe nasıl uyum sağladığına dikkat çekin.

Sonuç Bölümü

Ön yazınızı pozisyon için değerlendirildiğiniz için teşekkür ederek sonuçlandırın.

 

NOT: Ön yazınızın üst kısmında veya sonunda muhakkak iletişim bilgilerinizi eklemeli, her başvuru için kişiselleştirilmiş ön yazı kullanmalı ve içeriği çok uzatmadan yazıyı sonlandırmalısınız. Yazınızı göndermeden önce yazım ve dil bilgisi kontrolü yapmayı da ihmal etmeyin!

Back To Top
Ara