skip to Main Content
CV Blog Görsel

En Popüler Uluslararası İş Arama Siteleri

Aktif olarak iş arıyorsanız, LinkedIn’in bu konuda en efektif araçların başında yer aldığı artık şüphe götürmez bir gerçek, fakat yurtdışında iş arıyorsanız LinkedIn’e ek olarak kullanacağınız uluslararası iş arama platformları sizi bu zorlu süreçte destekleyecektir. Bu platformlar sayesinde çalışmak istediğiniz ülke özelindeki iş ilanlarını görüntüleyebilir ve bu ilanlara kolaylıkla başvurabilirsiniz. İşte kariyer dünyasının en çok tercih edilen ve en popüler uluslararası iş bulma siteleri.

 

Indeed

Bu oldukça popüler web sitesinde iş ilanları, şirket profilleri, maaş listeleri vb. birçok değerli bilgi bulunur ve Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, İspanya gibi ülkeler başta olmak üzere birçok ülkedeki aktif iş ilanlarına erişim imkanı sunulur.

 

Glassdoor

En iyi anonim şirket değerlendirmeleri sebebiyle tanınan Glassdoor, başka bir popüler iş arama platformudur. İş arayanlar Glassdoor sayesinde şirketlerdeki çalışma koşulları ve maaşları öğrenebilir ve bu bilgiler ışığında beklentilerine uygun ilanlara başvurabilirler.

 

Monster

Bu web sitesi özellikle küçük ve orta ölçekli firmalar ve kamu sektörü özelindeki işler için yaratılmıştır ve her ay milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Avrupa, Kanada, Orta Doğu ve Asya bölgelerinde iş fırsatları sunan Monster, işverenlere de adayların başvurdukları ilana ne kadar uygun olduğunu gösteren bir ölçme sistemi sunmaktadır.

 

LinkUp

LinkUp günümüzün en hızlı büyüyen iş arama platformu olarak öne çıkmaktadır ancak diğer iş arama motorlarının çoğundan farklı olarak, kişileri sadece şirket ve işveren web sitelerindeki ilanlara yönlendirmektedir.

 

CareerBuilder

CareerBuilder, ABD’deki en popüler ve en güvenilir iş bulma platformlarından biridir. Ülkedeki Fortune 500 şirketlerinin %92’si ile doğrudan bağlantılıdır ve işverenler ilanlarını toplu bir fiyata daha uygun olarak satın alabildikleri için özellikle çok sayıda şirketin tercih ettiği platformların başında gelir.

 

NOT: Bu platformlara ek olarak inceleyebileceğiz diğer yaygın websiteleri: HRDC Job Bank, CareerJet, Joblift, Recruit.net, Seek.com, Craigslist Jobs, ZipRecruiter.

İş bulma sürecinde profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyorsanız RecoverCV ‘İş Bulma Danışmanlığı’ hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Back To Top
Ara