skip to Main Content

RC Group İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlık Hizmetleri

RC Group İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlık Hizmetleri, bireylere ve kurumlara kaliteli ve güvenilir insan kaynakları ve kariyer odaklı danışmanlık hizmetleri sağlamak üzere yola çıkmıştır ve günün ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına her geçen gün hizmetlerine yenilerini eklemektedir.

Yola çıktığımız ilk andan beri amacımız; sağladığımız kapsamlı danışmanlık hizmetleriyle, bireylerin ve kurumların gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmak, büyüme ve gelişmelerine katkıda bulunmak ve de sorunlarına modern çağı yakalayan etkili çözümler bulmaktır.

RC Group olarak RecoverCV, Recruit IT ve LinkedTips markalarımızla hizmet vermekteyiz

Her sektörden ve her iş alanından profesyoneli kariyer hedeflerine ulaştırmak, iş arayışlarına destek olmak, gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmak ve başarıya giden yolda onlara profesyonel olarak rehberlik etmek üzere faaliyet gösteren bir danışmanlık şirketidir. Hepsi alanında deneyimli insan kaynakları uzmanı olan yetkin danışmanlarımız, sizi kariyer hedefleriniz doğrultusunda en etkili şekilde destekler ve başarıya giden zorlu yolculukta doğru ve güvenilir adımlar atmanızı sağlar.

RecoverCV, Türkiye’de iş bulma ve kariyer danışmanlığı alanlarında profesyonel danışmanlık hizmeti sağlayan ilk profesyonel şirketlerden birisidir. Geçtiğimiz yıllarda binden fazla danışana farklı hizmetler sunarak kariyer hayallerine ulaşmalarını sağlamıştır.

CV


RC Group Kurucusu & Kadın Girişimci
LinkedIn Sertifikalı Eğitmen & Danışman
İnsan Kaynakları & Kariyer Danışmanı

Rabia Altunay Kimdir?

Rabia Altunay Türkiye’nin önde gelen okullarından Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans programında devam etmiştir. Henüz lisans eğitimi devam ederken ABD’deki en büyük üretim firmalarından birinde İnsan Kaynakları Asistanı olarak çalışma şansı yakalamış ve böylece profesyonel hayata adım atmıştır. Bu süreçte İnsan Kaynakları alanına ilgisi artınca kariyer hedefini tamamıyla İnsan Kaynakları alanına yönelterek, Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı bölümünde yüksek lisans eğitimi almıştır. 2008-2011 yılları arasında Eğitim Danışmanı ve Global İlişkiler Koordinatörü olarak çalıştıktan sonra, 2011 yılı sonrası kadar Logo Yazılım, Yaşar Holding, Vestel, Avandel Salesforce ve Asseco SEE gibi büyük çaplı ve global firmalarda İnsan Kaynakları ve İşe Alım Danışmanı olarak görev almıştır. Özellikle bilişim sektörü öncelikli insan kaynakları, işe alım, işveren markası yaratma ve kariyer danışmanlığı alanlarında güçlü bir uzmanlık elde etmiştir.

2017 yılında, kariyerinde bir dönüm noktasına ulaşarak LinkedIn tarafından yapılan global yeterlilik sınavını başarıyla tamamlamış ve “LinkedIn Sertifikalı Profesyonel” ünvanını almaya hak kazanmıştır. Aynı yıl içerisinde RC Group İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlık Hizmetleri şirketini kurmuş, şirketin markaları olan RecoverCV, Recruit IT ve LinkedTips markalarını yaratarak hem bireysel hem de kurumsal düzeyde profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaya başlamıştır.

Rabia Altunay, RecoverCV aracılığıyla farklı sektörlerden birçok profesyonele Profesyonel CV, Ön Yazı ve Biyografi Hazırlama, LinkedIn Profil Hazırlama & Optimizasyon, Mülakat Simülasyonu ve Kariyer Danışmanlığı, İş Bulma Danışmanlığı ve LinkedIn İş Bulma & Networking Eğitimi gibi kariyer odaklı farklı hizmetler sunmaktadır. Recruit IT ile, LinkedIn platformu ve yetenek çözümlerindeki uzmanlığını güçlü danışman ekibiyle paylaşarak, bilişim sektörü odaklı İnsan Kaynakları ve İşe Alım Danışmanlığı hizmetleri vermektedir. Türkiye’nin LinkedIn konusunda uzmanlaşmış ilk ve tek markası olan LinkedTips ile de, hem bireysel hem de kurumsal düzeyde LinkedIn odaklı pek çok hizmet ve eğitim sunarak; profesyonellerin LinkedIn platformu üzerindeki amaçlarına ulaşmalarını sağlamaktadır.

Altunay, kariyeri boyunca farklı kurumlarda LinkedIn ile İşveren Markası Yaratma, Yetkinlik Bazlı Mülakat, Teknik İşe Alım, Performans Yönetimi gibi konularda çeşitli eğitimler vermiştir. Özellikle LinkedTips markası altında LinkedIn’in farklı fonksiyonları ve çözümlerine yönelik eğitimler vermeye devam etmektedir.

Kendisinin iş arayanlara hayallerindeki işe ulaşma noktasında yardımcı olma, günümüzün karmaşık işe arama süreçlerini kolaylaştırma, kişilere ve kurumlara LinkedIn’i daha verimli kullanmaları konusunda rehberlik etme üzerine bir tutkusu vardır. Ona göre başarı bir tesadüf değil; sıkı çalışmanın, sabrın, öğrenmenin, fedakarlığın ve en önemlisi sevginin birleşimidir!

Back To Top
Ara