Biyografi Hazırlama

Biyografiler kişilerin hayatlarının önemli noktalarını anlatan, iş ve özel hayatlarına ve benimsediği değerlere dikkat çeken yazılardır. Tümüyle bireylerin hayatındaki gerçeklikleri konu edinen bu yazılar birçok amaçla kullanılabilir ve düz yazı formatında kişiyi tüm yönleriyle tanıtarak önemine ve değerine dikkat çeker.

Etkili Bir Biyografi Nasıl Olmalıdır?

Güçlü bir biyografi kişinin önemini, değerini ve benzerlerinden farkını ele almalıdır. Açık sade bir dil tercih edilmeli, akışta tercihen kronolojik sıra izlenmeli, aşırı övgü ve mübalağadan uzak durulmalıdır.

Kimler Biyografi Çalışması Hazırlatabilir?

Genellikle tanınmış bireylerin hayat hikayeleri olarak algılansa da, biyografi yazıları her alandan ve sektörden kişilerin hayatlarının önemli noktalarını ele almak için hazırlanabilir. Özellikle üst düzey yöneticiler hayatlarının dönüm noktalarını ve benzersiz özelliklerini aktarmak için biyografi yazıları tercih edebilir. Bunun dışında biyografi yazıları günümüzde eğitmenler ve freelance çalışanlar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Biyografi Hazırlama Süreci

Biyografi Hazırlama hizmeti için “Biyografi Bilgi Formu” tarafınıza mail yoluyla gönderilir. Çalışma için gerekli bilgileri içeren form ve ileteceğiniz diğer ek materyaller bize ulaştıktan sonra, danışmanımız sizinle detaylı bir telefon görüşmesi yapar. Bu görüşmeyi takip eden süreçte danışmanımız tamamen size özel bir içerikte bir taslak çalışma hazırlar ve tarafınıza mail yoluyla iletir. Sizden gelen geri bildirim doğrultusunda çalışma tekrar düzenlenerek son haline getirilir, gerekli görsel tasarım tamamlandıktan sonra “Word” formatında tarafınıza gönderilir.

Teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.