İş Bulma Danışmanlığı

Günümüzün rekabetçi iş ortamında hedeflerinize uygun kapsamlı bir iş arama stratejisi hazırlıyor ve sizi başarıya götürecek profesyonel bir yol haritası tasarlıyoruz. Çünkü bizler, kariyeriniz, eğitim geçmişiniz ve yetkinliklerinize uygun bir yolculuk olduğunda; hayat boyu sevdiğiniz ve başarılı olacağınız bir alanda çalışma fırsatınız olacağı inancındayız.

İş Bulma Danışmanlığı’nın Kapsamı Nedir?

İş Bulma Danışmanlığı, deneyim/sektör/ülke bağımsız olarak uygulanabilen, tamamen kişinin yetkinlik ve hedeflerine özel olarak tasarlanan kapsamlı bir çalışmadır. Çalışma, her sektörün ve ülkenin iş arama dinamiklerine uygun olarak hazırlanır. Sizin deneyim, kariyer hedefi ve yetkinlikleriniz baz alınır ve doğru iş arama kanallarına yönlendirilmeniz gerçekleştirilir.

İş Bulma Danışmanlığı Süreci Nasıl İlerler?

İş Bulma Danışmanlığı kapsamında size, CV’nize ve LinkedIn profilinize yönelik ayrıntılı geri bildirimler veriyor, sizin için uygun iş arama teknikleri ve portalları belirliyoruz. Hedef sektörler baz alınarak yapılan detaylı analiz sonrasında ise, sizlere hedef firma ve karar vericilerin yer aldığı ayrıntılı bir liste sunuyor ve ayrıca mülakat performansınızı iyileştirmeye yönelik bir mülakat simülasyonu uyguluyoruz.

İş Bulma Danışmanlığı 3 ayrı seans şeklinde gerçekleştirilmektedir.

1. Seans: Danışmanlığın 1.5 saat süren ilk seansında sizi yakından tanıyor ve kariyer geçmişinizi derinlemesine inceliyor; sektör ve lokasyon gibi detayları netleştirerek iş ve kariyer hedeflerinizi belirliyoruz. Ayrıca, bu zamana kadar iş arama sürecinde nasıl bir yol izlediğinizi derinlemesine analiz ediyor, yer aldığınız iş arama platformlarını ve kullandığınız araçları göz önünde bulundurarak size en iyi şekilde hizmet edecek yol haritasına karar veriyoruz.

***1. seans tamamlandıktan sonra, yurtiçi veya yurtdışında belirlenen lokasyon ve hedef sektörlerde yer alan firmaların ve bu firmalarda çalışan karar verici konumundaki kişilerin (İK Uzmanları ve Yöneticiler) bilgilerinin yer aldığı analiz çalışmasını hazırlıyoruz. Bu çalışmaya ek olarak sizlere, hedef ülke ve bölgelerde kullanılan iş arama portallarını ve bu bölgelerde işe alım hizmeti veren firmaların bilgilerini de sunuyoruz.

2. Seans: 2.5 saat süren ikinci seans kapsamında sizlere uygulamalı bir LinkedIn İş Bulma & Networking eğitimi veriyor ve ilk seans sonrası hazırlanan listeleri kullanarak ilgili kişilerle nasıl iletişim kurmanız gerektiğini aktarıyoruz.

***Ayrıca 2. ve 3. seans arasında yarım saat süren bir değerlendirme görüşmesi yapıyor ve ek ihtiyaçlarınız olup olmadığına karar veriyoruz.

3. Seans: İş Bulma Danışmanlığı’nın 3. ve son seansında ise sizlere gerçek bir mülakat deneyimi yaşatmak için bir mülakat simülasyonu uyguluyor ve mülakat performansınızı ayrıntılı bir şekilde inceledikten sonra geri bildirim vererek iyileştirme önerileri sunuyoruz.

*** İş Bulma Danışmanlığı kapsamında danışanlarımızla toplam 6 saat olmak üzere 3 farklı oturum (online görüşme) gerçekleştiriyoruz. Danışmanlık bittikten sonra da danışanlarımızla yakın iletişimi sürdürüyor ve onlara kariyer hayatlarında ihtiyaç duydukları anlarda destek vermeye devam ediyoruz.

‘İş Bulma Danışmanlığı’ hizmetimizle ilgili teklif almak için bize ulaşın.