skip to Main Content
Cropped View Of Woman Holding Pen And Filling In Application Form At Table

İş Arama Sürecinde Fark Yaratmak İsteyenler İçin Profesyonel CV

Sizin de çevrenizde ‘Her iş ilanına başvurdum ama bir türlü olumlu geri dönüş alamıyorum.’ diyen birileri var mı ? Belki de sizde o kişilerden birisiniz. Yeni mezun veya iş arayışında olan deneyimli kişilerin iş başvurularından olumlu geri dönüş alamamalarında gözden kaçırdıkları en temel nokta profesyonel bir CV ye sahip olmamalarıdır.

Profesyonel bir CV sizin ne iş yaptığınızdan çok daha fazlasını anlatır. Günümüz iş dünyasında kişisel kimlik niteliği taşıyan CV her geçen gün önem kazanmakta ve işe alımcılar tarafından dikkatli bir şekilde incelenmektedir. Bu noktada adayların CV lerini hazırlarken profesyonel bir görünüm kazandırmaları önemlidir.

İlk olarak, profesyonel bir CV diğer standart CV lerden farklı olarak direkt olarak ne iş yaptığınıza değil; o işe ne gibi değerler kattığınıza odaklanır. Bu anlamda, çalıştığınız veya staj yaptığınız süre boyunca ne gibi sorumluluklar aldığınızı, pozisyonunuzun kapsamını gerekli detaylarla birlikte ifade etmelisiniz.

CV niz sizin sosyal medya aracınız değildir!

Profesyonel bir CV tasarım olarak çok renkli ve karışık desenlerden oluşmamalıdır. Mesleğiniz ve başvuracağınız pozisyona göre değişkenlikler göstermekle birlikte temelde sizi istenilen tecrübe ve nitelikler doğrultusunda en açık ve net şekilde anlatmalıdır. Ayrıca, CV nizin profesyonel bir görünüm kazanması açısından fotoğrafınızın iş başvurularına uygun ve resmi olması gerekir.

İş arama sürecinde önemsenmeden veya dikkatsiz hazırlanan CV ler, inceleyen yetkili kişiler üzerinde tahmin edildiğinden daha fazla negatif etki bırakır. Kariyer portallarının artması ve dijital ortamda iş ilanlarının yaygınlaşmasıyla birlikte bir adayın CV sine bakılıp karar verme süresi 5 saniye gibi bir süredir. Bu süreyi en iyi şekilde kullanmak için CV nizi gereksiz ayrıntılardan uzak tutup ; karşı tarafa neler yaptığınızı ve ne istediğinizi net bir şekilde ifade ediyor olmalısınız.

‘Kariyer Özeti ( Summary)’ kısmı sandığınızdan daha etkili !

Birçok İnsan Kaynakları uzmanı CV nize genel göz gezdirdikten sonra özet kısmında yazdığınız yazıyı okumaktadır. Bu kısımda deneyimlerinizi, karakterinizi ve kariyer hedefinizi nasıl ifade ettiğiniz belki de işe alınmanızın ilk basamağını oluşturmaktadır. Etkili bir özet kısmıyla uzmanların dikkatini çekebilir ve geri kalan kısımların daha dikkatli bir şekilde incelenmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili iş ilanlarına başvurdunuz ve sırada binlerce aday arasından sıyrılıp bu işe en uygun adayın siz olduğunu gösterme kısmınız kaldı. Bu noktada hazırlamış olduğunuz CV niz sizi ya öne çıkartacaktır ya da binlerce CV yle birlikte arşive gitmenize yol açacaktır.

Sizi içinde bulunduğunuz stresli iş arama sürecinde rahatlatmak amacıyla ve uzmanlarımız tarafından hazırlanan profesyonel CV çalışması  ile başvuru süreçlerinde bir sonraki aşamaya geçmek için RecoverCV ailesi her daim hizmet vermeye açıktır.

İstediğiniz işi elde etmek için sahip olmanız  gereken Profesyonel bir CV için alanında deneyimli RecoverCV uzmanlarımızdan yardım alabilir, sizinle yapacakları görüşmeden sonra sizi öne çıkartan deneyimlerinizi, başvurduğunuz iş için sahip olmanız gereken özelliklerle donanmış bir CV yi kolayca yaratabilir; binlerce adayın arasından başarıyı yakalayabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Teklif Al
Back To Top
Ara