skip to Main Content
Asian Woman For Successful Interview

İşe Alım Uzmanları Artık LinkedIn Profilinizi Fark Edecek

 

 

İşe alım uzmanları her gün binlerce özgeçmiş ve iş başvurusu arasında sizi nasıl fark edebilir? Bunu başarmanın ve adaylar arasından sıyrılmanın elbette bazı yolları mevcut.

LinkedIn iş ilanları, bu platform üzerinden aktif şekilde iş arayan ya da daha iyi çalışma şartlarına açık olan tüm adaylara erişim imkânı tanıyarak özellikle son yıllarda işe alım pratiklerini büyük ölçüde değiştirdi. İş ilanları aramaları yaparken LinkedIn Recruiter aracını kullanan firmaların sayısı hızla artıyor. Öte yandan pozisyon ihtiyacına yönelik geniş bir aday havuzu içerisinden yetenek arayışına giren işe alım uzmanlarının dikkatini çekebilmek önem kazandı.

İşte işe alım uzmanlarının LinkedIn profilinizi fark etmesini sağlayacak bazı temel ipuçları!

İşe Alım Uzmanlarını Profilinize Çekmenin Yolları

Aramalarda üst sıralara çıkın

Profesyonel şekilde hazırlanan bir LinkedIn profili size uygun iş ilanlarını görmeniz ve işe alım uzmanlarının yaptığı aramalardaki görünürlüğünüzü arttırmanız açısından oldukça önemlidir. Lokasyon, özet, eğitim ve kariyer geçmişine ek olarak, özellikle profilinize ekleyeceğiniz alanınıza ve yeteneklerinize uygun anahtar kelimeler sayesinde profil görüntülenme sayınızı arttırabilirsiniz. Dolayısıyla aramalarda daha üst sıralara çıkabilirsiniz.

İlk İntiba: Profil kalitesi

Nasıl ki gerçek hayatta tanıştığımız insanlar hakkındaki değerlendirmemiz ilk birkaç saniyede içinde fiziksel görünüm doğrultusunda oluyorsa, profilinizi gören bir işe alım uzmanı da benzer bir değerlendirme yapacaktır.

Aramalarda daha üst sıralara çıktıktan sonraki hedefiniz profilinizin tıklanabilir olmasını sağlamaktır. Bu noktada işe alım uzmanlarının dikkatini çeken unsurların başında gelen profil fotoğrafı, karşı tarafa doğru mesajı iletmeli ve profesyonel kimliğinizi yansıtmalıdır. Fotoğrafın yanı sıra en çok dikkat çeken bir diğer unsur ise “Headline” denilen başlık kısmıdır. Bu kısma yazdığınız içeriğe ekstra özen göstermeli ve aramalarda dikkat çeken unsurların başında geldiğini göz ardı etmeyin.

Aktif ve Güncel Kalın

Profilinizi inceleyen bir işe alım uzmanı için ilgili içeriklerin güncel olması oldukça önemlidir. Kariyer hayatınızdaki değişiklikleri zaman kaybetmeden profilinizde güncellemeli, profil özeti kısmında kariyer geçmişinizi ve potansiyelinizi kısaca özetlemelisiniz. Platform üzerindeki aktifliğinizin işe alım aramalarındaki görünürlüğünüzü doğrudan etkilediğini unutmayın. LinkedIn üzerinde aktif olmanız aramalardaki görünürlüğünüzü arttırmanın yanı sıra, profesyonel bir ağ oluşturmanızı ve farklı fırsatlarla karşılaşmanızı sağlayacaktır.

RecoverCV ile iş bulma şansınızı artırın

LinkedIn yetenek bulma konusunda işe alım uzmanlarının işini kolaylaştırırken, iş ilanları takip eden adayların yetkinliklerini görünür kılabilmeleri açısından da kilit bir platform haline gelmektedir. Profil düzenleme önerileri ve profesyonel CV bu anlamda büyük önem teşkil ediyor. RecoverCV “LinkedIn Profil Optimizasyonu” ile ihtiyaç duyduğunuz profesyonel yardımı kolayca alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için hemen web sitemizi ziyaret edin: www.recovercv.com

Back To Top
Ara