skip to Main Content
Isveren Yetenek

İşverenlerin 2020 Yılında Adaylarda En Çok Aradığı 5 Yetenek

Hiç kuşkusuz 2020 yılı hepimizin asla unutamayacağı yıllar arasında yerini alacak. İş bulmak eskisine nazaran her geçen gün zorlaşırken ve rekabet artarken, siz de kendinizi diğer adaylardan ayırmanın  yollarını arıyorsanız, eğitim geçmişi ve deneyimlerinizin ötesinde düşünmeniz gerekiyor. Acısıyla tatlısıyla bu zor yılın sonuna yavaş yavaş yaklaşırken işverenlerin adaylarda bu yıl en çok aradığı 5 yeteneğe daha yakından bakalım mı? Bu yetenekleri kişisel gelişim planınızın parçası haline getirerek, siz de iş bulma sürecinde şansınızı güçlendirebilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz!

🔹 Zaman Yönetimi

Zaman yönetiminin her zaman önemli bir yetenek olduğunu söyleyebiliriz ancak uzaktan çalışma yönteminin oldukça yaygınlaştığı bu yıl, işverenler sizden her zamankinden daha çok zamanınızı en iyi şekilde yönetebilmenizi ve zaman hedefleri doğrultusunda görevlerinizi bitirebilmenizi bekliyor. Bu yüzden sizin de bu akıllı telefon ve sosyal medya çağında zaman yönetimi yeteneğinize odaklanmanız ve iş görüşmelerinde bu yeteneğinizi ön plana çıkarmanız şart!

🔹 İşbirliği

Belki de en iyi tek başınıza çalıştığınızı düşünüyor olabilirsiniz ama gerçeklerle yüzleşirsek günümüzün modern çağı, çok farklı fonksiyonlarda ve sayılarda kişileri aynı projelerde bir araya getirme eğilimindedir. Örneğin eskiden basit bir blog yazısı olan işin kapsamı artık video üretimi, kullanıcı deneyimi tasarımı, arama motoru optimizasyonu ve sosyal medya pazarlaması gibi işleri de beraberinde getirebiliyor. Tüm bu işleri siz yapmak zorunda değilsiniz ancak başkalarıyla etkili bir şekilde çalışabilmeniz muhakkak bekleniyor olacak.

🔹 Yaratıcılık

Teknolojiyle birlikte iş yapış şekillerimiz değişmiş olsa da, hala kompleks sorunlarla karşılaşabiliyoruz ve tam olarak bu yüzden yeni bakış açılarıyla olaylara bakabilen insanları bulabilmek hala çok değerli. Bazı insanlar doğal olarak yaratıcıdır ve akıllarında hiçbir şeymiş gibi yeni fikirler kolaylıkla filizlenir ancak çoğu insan için bu o kadar kolay değil. Fakat bu yaratıcı olamayacağınız anlamına gelmiyor, sadece bunun üzerinde biraz çalışmanız gerekebilir.Yaratıcılığınızı artırmak için yapabileceğiniz basit şeyler bulun. Bazen tek gereken, rutininizde küçük değişiklikler yapmaktır.

🔹 Uyum Yeteneği

Bu sene şüphesiz uyum yeteneğimizin en çok sınandığı sene oldu, öyle değil mi? Artık eski “Biz her zaman bu şekilde yaptık!” tavrı kariyerinizin önünde engel olmaktan başka işe yaramayacaktır. Önümüzdeki yıl da başarılı olmak için yeni işbirliklerine, yeni çalışma şartlarına ve yeni felsefelere adapte olmanız şart!

🔹 Sosyal Medya ve Dijital Medya Bilgisi

Beğenin ya da beğenmeyin ama dijital medya artık birçok işin merkezinde. Dijital medyaya ve sosyal medya platformlarına aşina olmak tabii ki artık olmazsa olmaz! Önümüzdeki yıllarda da sosyal medya ve dijital medya bilgisi önemini artırmaya ve aranılan yetenekler olmaya devam edecek.

📌 İş bulma sürecinde profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyorsanız tüm hizmetlerimiz için websitemizi inceleyebilirsiniz. www.recovercv.com

📌Çalışan referansının iş bulma sürecindeki etkisini merak ediyorsanız ilgili blog yazımızı okumak için hemen tıklayın.

Back To Top
Ara