skip to Main Content
Blog Cover Linkedin Agi

LinkedIn Ağınız Nasıl Kariyer Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olabilir?

Ağımızı genişletmenin profesyonel kariyerimizde ilerlemek için önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz ama ağ oluşturmak çoğumuza göz korkutucu veya zaman alıcı bir eylem olarak görünüyor. Aslında LinkedIn sayesinde artık çok da öyle değil!

İşte kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir ağ oluşturma üzerine önemli tavsiyeler ve ipuçları. 👇

💠 Tanıdığınız insanlarla başlayın.

LinkedIn’in 200’den fazla ülkede 700 milyondan fazla kullanıcısı var, bu da ilgi alanlarınızı paylaşan milyonlarca insanla tanışma fırsatı demek. Peki büyük ve etkili bir ağa sahip olmanın ilk adımı nedir? Tabii ki, tanıdığınız insanlarla başlamak. Hemen okul hayatı, iş hayatı ve günlük yaşamınızdan tanıdığınız arkadaşlarınızla bağlantı kurun. Bu kişiler hiç süphesiz LinkedIn’de onay ve tavsiye almak için de harika bağlantılar olacaktır.

 💠 Bağlantı sayısına değil, kalitesine odaklanın.

LinkedIn’de profesyonel ağ oluşturmak aslında sayıyla değil, kaliteyle ilgilidir. Alakalı kişilerle bağlantı kurmaya başladıkça LinkedIn’in gerçek gücünü görmeye başlayacaksınız. Yalnızca ana sayfa akışında daha alakalı içerikler görmekle kalmayacak, aynı zamanda mentorluk alabileceğiniz, ilginç makaleler paylaşan aktif üyelerle ilişkiler geliştirecek ve etkileşim kurma şansı yakalayacaksınız. Bu bağlantılar belki de size potansiyel bir işin kapılarını bile aralayabilir. Kim bilir? Ayrıca alakalı bir ağ, diğer düşünce liderleri, şirketler ve kurumlara yönelik de daha uygun öneriler almanızı sağlayacaktır.

 💠 Tanıştığınız insanlarla ilişkileri derinleştirin.

Şimdi merak ediyor olabilirsiniz “Bu insanlarla zaten tanıştıysam neden onlarla iletişimde kalmam gerekli?” Cevabı çok basit! LinkedIn üzerinde bağlantılarınızla etkileşimi sürdürerek bu kişilerle fiziksel hayatta görüşme imkanınız olmasa da, yıllar geçtikçe iletişim halinde kalabilir ve birbirinizin kariyer gelişiminde rol oynamaya devam edebilirsiniz. Doğum günü, yeni bir iş gibi önemli dönüm noktaları hakkında aldığınız hatırlatmaları görmezden gelmeyin, bağlantılarınızı muhakkak özel günlerinde tebrik edin, içeriklerini beğenin ve yorum yapın.

İlaç sektöründe mi çalışmak istiyorsunuz, bu alanda çalışan kişilerle bağlantı kurun ve ilgili şirketleri takibe alın. Yoksa dijital pazarlama alanına mı ilgilisiniz? İlgili grupları bulup, sizin ilgi alanınızı paylaşan LinkedIn kullanıcılarıyla ağınızı genişletin.

Yani gelecekteki başarılar için bugün ağınıza yatırım yapın!

Ne bekliyorsunuz?

📌 ‘LinkedIn İş Bulma & Networking’ eğitimimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer bloglarımıza göz atmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Back To Top
Ara