skip to Main Content

 

LinkedIn profiliniz günümüz profesyonel iş dünyasında en az CV’niz kadar önem taşımaktadır. En son LinkedIn istatistiklerine göre, 90 milyon üst düzey yönetici ve 63 milyon karar verici aktif olarak LinkedIn kullanıyor. Ülkemizde de 8 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan LinkedIn, her geçen gün kariyer platformları arasındaki yerini sağlamlaştırarak, kişilerin kariyer hedeflerine ulaşmak ve kişisel/kurumsal markalarını güçlendirmek için tercih ettikleri ağ olarak dikkat çekiyor.

LinkedIn Profil Hazırlama ve Optimizasyon hizmetimizle profilinizi profesyonel bir görünüme kavuşturuyor, bulunurluğunuzun artması için anahtar kelimelere göre optimize ediyor ve sizi potansiyel iş fırsatlarıyla buluşturuyoruz.

 

LinkedIn Profil Hazırlama ve Optimizasyon Süreci

Yaptığınız mail veya web sitesi başvurusu sonrasında  Recover CV tarafından size teklif içeriği ve hizmet detaylarını iletilir. Hizmet satın alındıktan sonra danışmanlarımız sizinle gerekli bilgileri almak üzere detaylı bir telefon görüşmesi gerçekleştirir. Bu görüşme sonrasında profil içerikleriniz sıfırdan hazırlanır ve tüm profil alanınız en çok aranılan kelimelere göre optimize edilir. Çalışma sonrasında profilinizin görünürlüğü artar, işe alım uzmanlarının aramalarında üst sıralarda çıkmanız ve doğru ilanları görmeniz sağlanır. Yapılan çalışma neticesinde profil görünürlüğü 30 kata kadar artmaktadır.

LinkedIn Profili Hazırlama ve Optimizasyon hizmetimiz sadece İngilizce olarak sunulmaktadır, çünkü platform İngilizce olduğu için aramaların büyük bölümü İngilizce kelime ve kelime öbeklerine göre yapılmaktadır.

 

En Büyük Profesyonel Ağ LinkedIn Hakkında 7 Önemli İstatistik

1 – Dünya genelinde 680 milyon kişi LinkedIn kullanıyor.

Ocak 2020 itibariyle LinkedIn kullanıcı sayısı 680 milyona ulaştı. LinkedIn kullanıcılarının 167 milyonu Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor. Hindistan, Brezilya, İngiltere ve Kanada en fazla LinkedIn kullanıcısı olan ülkeler olarak ABD’yi takip ediyor.

2- Şirketlerin % 57’sinin LinkedIn şirket sayfası var.

Şirketler hizmetlerini tanıtmak, kendilerini alanlarında uzman olarak konumlandırmak ve potansiyel çalışanları organizasyonlarına çekmek için LinkedIn’i kullanıyor. Şu anda dünya genelindeki şirketlerin %57’si bir LinkedIn şirket sayfasına sahip ve şirket web sitelerine giden sosyal medya trafiğinin % 46’sı LinkedIn’den geliyor.

3- Y Kuşağına mensup 87 Milyon kişinin LinkedIn hesabı var.

Şu an LinkedIn kullanıcılarının %38’ini Y jenerasyonu oluşturuyor ve bu jenerasyondan olan kişiler üniversiteden mezun olup iş hayatına girdiklerinde bu sayı daha da artacak.

4- 122 milyon kişi LinkedIn profili sayesinde bir mülakata çağrıldı.

LinkedIn, işe alım uzmanlarının potansiyel çalışanlarla birebir irtibat kurmasını sağlıyor. 2017’de yapılan bir araştırma, 122 milyon LinkedIn kullanıcısının LinkedIn aracılığıyla bir mülakata gittiğini belirledi. Ayrıca 35,5 milyon kişi LinkedIn’de bağlantı kurduğu bir kişi tarafından işe alındı.

5- LinkedIn web trafiğinin % 57’si mobilden geliyor.

LinkedIn kullanıcıları, siteye masaüstü veya dizüstü bilgisayardan çok mobil cihazlar aracılığıyla erişiyor. Ortalama bir LinkedIn kullanıcısı her ay sitede 17 dakika harcıyor.

6- Şu an LinkedIn’de 3 milyon aktif iş ilanı var.

LinkedIn, dünyanın her yerinden iş arayan profesyonellerin başvurabileceği iş ilanları içeriyor ve işe alım yapan şirketlere kolaylıkla aday bulma imkanı tanıyor.

7- LinkedIn kullanıcılarının % 28’i 0-300 arasında bağlantıya sahip.

LinkedIn kullanıcılarının %28’i 0-300 bağlantıya, % 27’si ise 500-999 arasında bağlantıya sahip. LinkedIn kullanıcılarının sadece % 1’inde 10K’dan fazla bağlantı var.

 

‘LinkedIn Profil Hazırlama ve Optimizasyon’ hizmetimizle profilinizin öne çıkmasını sağlayabilir ve yeni kariyer fırsatları yakalayabilirsiniz.  Hemen bizimle iletişime geçin.

Back To Top
Ara