skip to Main Content
Recovercv_temmuz_gorsel3

Linkedin Profiliniz Profesyonelliğinizi Yansıtır

LinkedIn profiliniz CV’nizden farklı olarak iş fırsatları ile buluşmanızda size yardımcı olur. Dünya çapında 610 milyon kullanıcısı bulunan LinkedIn platformunda profilinizi sosyal ağınızla paylaşabilir, CV’nizi işverenlere daha hızlı ulaştırarak yeni iş fırsatlarına açık olduğunuzu gösterebilir ve profilinizde deneyimlerinizi doğru ve eksiksiz yansıtmanız durumunda iş teklifleri almayı sağlayabilirsiniz.

LinkedIn platformu, standart özgeçmişinizden farklı olarak sizi sadece yapmış olduğunuz iş başvurularına değil, dünya çapında tüm işverenlere tanıtmaktadır. LinkedIn profilinizin daha fazla işveren ve insan kaynakları uzmanı tarafından görülmesini sağlamak, deneyimlerinizi doğru bir şekilde öne çıkarabilir, yeteneklerinizi ön plana çıkaracak en uygun anahtar kelimeler sayesinde de işe alım aramalarında daha fazla iş fırsatı için görünür olabilirsiniz.

Oluşturduğunuz profil uzmanlık alanınızla bağlantılı değilse, deneyimlerinizi ön plana çıkaracak en uygun anahtar sözcükler ile desteklenmemişse işe alım aramalarında çıkma olasılığınız düşük olacaktır.

LinkedIn’de neden profesyonel olarak yer almalısınız? İşte bu soruya cevap niteliğindeki 7 LinkedIn istatistiği:

1 – 610 milyon kişi LinkedIn kullanıyor.

Nisan 2018 itibarıyle LinkedIn kullanıcı sayısı 610 milyonun üzerine ulaştı. LinkedIn kullanıcılarının 133 milyonu Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor. Hindistan, Brezilya, İngiltere ve Kanada en fazla sayıda LinkedIn kullanıcısı olan ülkeler olarak ABD’yi takip ediyor.

2- Şirketlerin% 57’sinde LinkedIn Şirket Sayfası var.

Şirketler kendilerini alanlarında uzman olarak göstermek, bireysel kullanıcılar ile içerik paylaşmak ve potansiyel çalışanlar çekmek için LinkedIn’i kullanıyor. Kullanmasalar da en azından LinkedIn’de şirket sayfaları bulunuyor.Şu anda dünya genelinde şirketlerin % 57’si bir LinkedIn Şirket Sayfası’na sahip. LinkedIn’de bir sayfaya sahip şirketlerin, şirket web sitelerine giden sosyal medya trafiğinin % 46’sı LinkedIn’den geliyor.

3- Y Kuşağına mensup 87 Milyon kişinin Linkedin hesabı var.

Şu an LinkedIn’ın kullanıcılarının % 38’ini Y jenerasyonu oluşturuyor ve bu jenerasyonda olan kişiler üniversiteden mezun olup işe girdiklerinde bu sayı daha da artacak.

4- 122 milyon kişi LinkedIn profili sayesinde bir mülakata çağrıldı.

LinkedIn, işe alımcıların potansiyel çalışanlarla birebir irtibat kurmasını sağlıyor. 2017’de yapılan bir araştırma, 122 milyon LinkedIn kullanıcısının LinkedIn aracılığıyla bir mülakata gittiği belirlendi. Ayrıca, 35,5 milyon kişi LinkedIn’de bağlantılı olduğu bir kişi tarafından işe alındı.

5- LinkedIn web trafiğinin % 57’si mobilden geliyor.

LinkedIn kullanıcıları, siteye masaüstü veya dizüstü bilgisayardan çok mobil cihazlar aracılığıyla erişiyor. Ortalama bir LinkedIn kullanıcısı her ay sitede 17 dakika harcıyor.

6- Şu an LinkedIn’de 3 milyon iş aktif olarak listeleniyor.

LinkedIn, çalışanların ve iş arayanların işe almalarına yardımcı olurken,  işletmelerin de iş ilanlarını listelemelerine imkan tanıyor. Şu an LinkedIn’de 3 milyon aktif iş ilanı bulunuyor.

7- LinkedIn kullanıcılarının % 28’i 0-300 arasında bağlantıya sahip.

LinkedIn kullanıcılarının %28’i 0-300 bağlantıya, % 27’si ise 500-999 arasında bağlantıya sahip. LinkedIn kullanıcılarının sadece % 1’inde 10K’tan fazla bağlantı var.

LinkedIn’i kariyer hayatınızda en etkili ve verimli bir şekilde kullanmak için lütfen ‘’LinkedIn İşe Alım Uzmanlık Sertifikası ‘’ sahibi danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Back To Top
Ara