skip to Main Content

LinkedIn profiliniz bugünün profesyonel iş dünyasında en az CV’niz kadar önem taşımaktadır. Dünyanın her yerinden kariyer uzmanlarının ve şirketlerin yer aldığı LinkedIn’de deneyimlerinizi işverenlere daha hızlı ulaştırabilir, iş arama sürecinizi daha etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

LinkedIn Profil Hazırlama ve Optimizasyon hizmeti için başvurunuz sonrasında “Bilgi İstek Formu” tarafınıza mail yoluyla gönderilir. Bilgilerinizi içeren form ve mevcut CV’nizi bize iletmeniz sonrasında danışmanımız LinkedIn profilinizi inceler ve anahtar kelimelere göre taslak profil çalışması oluşturur ve profilinize aktarır. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda platformu kullanma amacınıza yönelik olarak profil tekrar düzenlenir ve alanınızda en çok aranılan kelimelere göre optimize edilir. Böylece profil görünürlüğü artar. Sizin için uygun olan doğru ilanları görmeye başlarsınız ve işe alım uzmanlarının aramalarında alanınızda üst sıralarda çıkmanız sağlanır. Yapılan çalışma neticesinde profil görünürlüğü 30 kat artmaktadır.

LinkedIn Profili Hazırlama hizmetimiz sadece İngilizce olarak sunulmaktadır. Çünkü LinkedIn dünyanın her yerinden şirket ve çalışanlarının yer aldığı global bir platformdur ve tüm aramalar İngilizce kelime ve kelime öbeklerine göre yapılır.

Şirketimiz Türkiye’de bulunan profesyonel LinkedIn Profili Oluşturma ve Optimize Etme konusunda sertifikalı ilk ve tek kuruluştur.

LinkedIn Profilinizin Doğru İfade Edilmesi Neden Önemlidir?

LinkedIn’in sunduğu özellikler aracılığıyla düzenlemeler yaparak, profilinizin öne çıkmasını ve işverenler ve işe alım uzmanları tarafından daha fazla görülmesini sağlayabilirsiniz. Yetenek ve deneyimlerinizi ön plana çıkaracak uygun anahtar kelimeler sayesinde işe alım aramalarında daha fazla iş fırsatı ile karşılaşma şansı yakalayabilirsiniz.

LinkedIn’de Profesyonel Olarak Yer Almanız İçin 7 LinkedIn İstatistiği

1 – 610 milyon kişi LinkedIn kullanıyor.

Nisan 2018 itibarıyle LinkedIn kullanıcı sayısı 610 milyonun üzerine ulaştı. LinkedIn kullanıcılarının 133 milyonu Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor. Hindistan, Brezilya, İngiltere ve Kanada en fazla sayıda LinkedIn kullanıcısı olan ülkeler olarak ABD’yi takip ediyor.

2- Şirketlerin% 57’sinde LinkedIn Şirket Sayfası var.

Şirketler kendilerini alanlarında uzman olarak göstermek, bireysel kullanıcılar ile içerik paylaşmak ve potansiyel çalışanlar çekmek için LinkedIn’i kullanıyor. Kullanmasalar da en azından LinkedIn’de şirket sayfaları bulunuyor.Şu anda dünya genelinde şirketlerin % 57’si bir LinkedIn Şirket Sayfası’na sahip. LinkedIn’de bir sayfaya sahip şirketlerin, şirket web sitelerine giden sosyal medya trafiğinin % 46’sı LinkedIn’den geliyor.

3- Y Kuşağına mensup 87 Milyon kişinin Linkedin hesabı var.

Şu an LinkedIn’ın kullanıcılarının % 38’ini Y jenerasyonu oluşturuyor ve bu jenerasyonda olan kişiler üniversiteden mezun olup işe girdiklerinde bu sayı daha da artacak.

4- 122 milyon kişi LinkedIn profili sayesinde bir mülakata çağrıldı.

LinkedIn, işe alımcıların potansiyel çalışanlarla birebir irtibat kurmasını sağlıyor. 2017’de yapılan bir araştırma, 122 milyon LinkedIn kullanıcısının LinkedIn aracılığıyla bir mülakata gittiği belirlendi. Ayrıca, 35,5 milyon kişi LinkedIn’de bağlantılı olduğu bir kişi tarafından işe alındı.

5- LinkedIn web trafiğinin % 57’si mobilden geliyor.

LinkedIn kullanıcıları, siteye masaüstü veya dizüstü bilgisayardan çok mobil cihazlar aracılığıyla erişiyor. Ortalama bir LinkedIn kullanıcısı her ay sitede 17 dakika harcıyor.

6- Şu an LinkedIn’de 3 milyon iş aktif olarak listeleniyor.

LinkedIn, çalışanların ve iş arayanların işe almalarına yardımcı olurken, işletmelerin de iş ilanlarını listelemelerine imkân tanıyor. Şu an LinkedIn’de 3 milyon aktif iş ilanı bulunuyor.

7- LinkedIn kullanıcılarının % 28’i 0-300 arasında bağlantıya sahip.

LinkedIn kullanıcılarının %28’i 0-300 bağlantıya, % 27’si ise 500-999 arasında bağlantıya sahip. LinkedIn kullanıcılarının sadece % 1’inde 10K’dan fazla bağlantı var.

LinkedIn’i kariyer hayatınızda en etkili ve verimli bir şekilde kullanmak için ‘’LinkedIn İşe Alım Uzmanlık Sertifikası‘’ sahibi danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Back To Top
Ara