skip to Main Content
Linkedin

LinkedIn Profilinizden Silmeniz Gereken 4 İfade

Özgeçmişlerde uzun süredir sıradan sayılan ve aşırı kullanılan ifadeler LinkedIn Profillerine giriyor. Kendi kendini motive eden, takım oyuncusu ve benzeri cümleler maalesef istenilen optimizasyonu yapmanıza yardımcı olmuyor.

Bu sıradan ifadeler, yalnızca işverenlerin benzersiz özelliklerinizi bulmasını zorlaştırır. Bununla birlikte, biraz ustalıkla, cansız ifadeleri profilinizden çıkarabilir ve bunları kişisel liderliğinize uygun güçlü bir yazı ile değiştirebilirsiniz.

LinkedIn Profillerinde olmaması gereken ve alternatif ifadeler için bazı önerileri paylaşıyoruz:

1 – Başarılı Profesyonel

Çoğu liderin bir başarı listesi vardır, bu nedenle bu, öne çıkmanıza yardımcı olmaz. LinkedIn kimliğiniz, başarı hikayelerinizin veriye dayalı kanıtlarını içerdiğinde rakipler arasında parlama şansınız daha yüksek olacaktır.

Bu ifadeyi hakkında bölümüne koymuş olsanız da, aşağıdaki örneklerde olduğu gibi yeteneklerinize hitap eden bir ifadeyle değiştirmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır;

  • Gelir Direktörü olarak, XYZ Şirketini 1 Numaralı Pazar Payına Taşıdım
  • Yüksek Profilli ABC Bölgesinde Yeni Dış Kaynak Kullanımı Anlaşmalarında 30 Milyon Dolar Kazanç Sağladım
  • BT Yöneticisi olarak, %58 Daha Hızlı Sürümler için Üretim ve Dijital Dönüşüm İyileştirmeleri Gerçekleştirdim

Ekip oluşturma, gelir artışı veya operasyonel verimlilik gibi, işverenlerin fark etmesini istediğiniz konulara odaklandığınızdan emin olun.

2 – Sonuç Odaklı

Çoğu şirket, bu tanıma uyan birini işe almayı planlıyor ve beklentilerini karşılamayanları ayıklıyorlar. Bunu profilinizde belirtmek neredeyse sizin zararınıza.

Sonuçlar için hedefinizi gerçekten “sağlayan” bilgileri eklemeyi deneyebilirsiniz;

  • Şirket tarihindeki en hızlı pazarlama aksiyonu alınarak 6 ay içinde, satış sonrası karlılık, hedef bölgelerde %42 yükseltildi

3 – Deneyimli

Tabiki öylesiniz! Daha da kötüsü, başarılı deneyim o kadar fazladır ki, bu cümleleri düşünmeniz bile, alan ve LinkedIn anahtar kelime optimizasyonunu boşa harcamanıza neden olur.

Bu kelimeyi değiştirmenin bir yolu, basitçe çalışmalarınızın kapsamını belirlemektir;

  • Avrupa, Amerika ve Brezilya’daki 76 uzak ekip üyesini yönetti.

Ayrıca kariyer gelişiminize de dikkat çekebilirsiniz;

  • Küresel Teknoloji Operasyonları Direktörü olarak 8 yılda 6 kez terfi etti.

4 – Takım Oyuncusu

Takım başarısına kendini adamış en işbirlikçi, şeffaf lider olabilirsiniz… ama HALA bu aşırı kullanılan ifadeden yararlanamazsınız. Tepe yöneticilerden, güvenlik ekibine kadar tüm çalışanların takım oyuncusu olması bekleniyor!

Bunun yerine, ekip odaklı liderlik tarzınızın şirketlere nasıl fayda sağladığını açıklayın;

  • Koç gibi liderlik yaklaşımını kullanarak ekip içindeki endişelerin %80’ini azaltarak çalışan bağlılığını 5 ay içinde% 97’ye yükselttim.

Kısaca, yaklaşımınızı yenileyin! İşe alım kitlesine kariyer başarılarınız ve kişisel marka değeriniz hakkında belirli ayrıntılar sağlayın.

Daha fazlası için LinkedIn Profil Hazırlama ve Optimizasyon Hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Kaynak: An Expert Resume

Back To Top
Ara