skip to Main Content
Recover

LinkedIn’de İş Bulmak İçin Kişisel Markanızı Güçlendirme İpuçları

Konu iş arama tavsiyesi olduğunda kafalar biraz karışabiliyor. Verimli bir süreç için sektörünüzde bilinen bir isim olmanız oldukça kıymetli. Profesyonel bir özgeçmiş ve LinkedIn profili kişisel markanızın temelini oluşturur. Aynı zamanda, başvuru sürecini takip etmekten, günümüzün profesyonel iş arama platformlarında kişisel marka yaratmaya kadar, tüm bu süreçte teknolojinin önemli rolünün artık hepimiz farkındayız.

Söz konusu süreçlerde, kişisel markanızı güçlendirerek hayalinizdeki kariyere ulaşmanız için, küçük ama etkili detayları sizin için derledik!

“Lütfen ve Teşekkür Ederim”

Bu, LinkedIn daveti gönderip almaya, yeni bir çevrimiçi bağlantı kurmaya ve hatta bir e-posta gönderip almaya kadar iş arama sürecinde başlattığınız her şey için geçerlidir. Nezaketinizi ve yapılan işe duyduğunuz saygıyı göstermenizin en etkin yolu olarak kabul edilir.

“Herkesten Bahset”

Kimse ilgi odağı olmak için çabalayan birinden hoşlanmaz. Bir başarıyı paylaşırken, bir gönderi yayınlarken, sürecin tüm övgüsünü üstlenmeyin. “Katkıda bulunanlar” veya “Ekibin ayrılmaz üyesi” gibi ifadeler kullanın.  Bu paylaşım unutmayın ki tüm ağınızda görünecek. Etkin bir ekip üyesi ve lider profili çizmek, daha güçlü bir ağ oluşturmak, iyi niyet yaratmak ve kendinizi alanınızda bilgili biri olarak konumlandırmak için bu detay size ciddi katkılar sunar.

“Agresyonu Yavaşça Kenara Bırakın”

İş dünyasında, mevcut (veya eski) ekibinizle ilgili herhangi bir kötü niyet veya hayal kırıklığı söz konusu olduğunda dilinizi tutmanız gerekir. Olumsuzlukları kenara koyarak, kapıdan çıktığınızda en çok gurur duyduğunuz şeye odaklanarak onu parlatın. Gönderilerinizde ve yorumlarınızda bu dili kullanmaya özen göstermeniz işinize ve ekibinize olan saygınızı gösterir.

“Ağınızı Genişletin”

Mevcut ve sürekli genişleyen ağınız, başarılı bir iş arama için kritik öneme sahiptir. Ağınızdakilere yardım etmek, gönderilerinde aktif olmak ve onları desteklemek kişisel markanız için muhteşem bir olanak sağlar. Bir sonraki fırsatın ne zaman ve nerede ortaya çıkacağını bilemezsiniz. Algınızı açık tutun ve her bağlantının, harika bir kariyere giden yolda bir sonraki adımı atma şansı sunduğunu unutmayın!

Daha fazla Kariyer ve İş Arama tavsiyesi için web sitemizi ziyaret edin : www.recovercv.com

Kaynak: Virginia Franco Resumes

Back To Top
Ara