skip to Main Content
Recovercv Gorsel11

Mülakat Görüşmenizde Kişilik Envanteri Testine Hazır Mısınız?

Ülkemizde 2000’li yılların başında uygulanmaya başlayan mülakat tekniklerinden biri de kişilik envanteri testleridir. İşverenler işe alım yaptıkları aşamada adaylar için yaptıkları bu testlerle aday seçme ve yerleştirme uygulamalarını somut verilere göre yapabilmektedirler. İşe alım uzmanları için objektif değerlendirme imkanı sunan kişilik testleri aynı zamanda  kişinin firmaya katkı sağlama potansiyelini gösterebilmektedir.

Bu testler sektör ve meslek gruplarında göre farklılık göstermektedir. Kurum içinde hali hazırda çalışmakta olan ve verimliliği yüksek personellere uygulanan testler sonucunda ilgil pozisyonun gerektirdiği kişilik özelliklerinin bir profili çıkarılır ve yeni işe alımlarda bu profil üzerinden değerlendirme yapılarak tercih koşulları belirlenir.

Kişilik özellikleriniz ve sizi motive eden konuların belirlenebilmesi için uygulanan bu testler işe alım sürecinin yalnızca bir parçası olmakla beraber dikkat edilmesi gereken en önemli nokta test sırasında olabildiğince dürüst yanıtlar vermektir.Bu sayede işe alım uzmanı doğru ve efektif değerlendirme yapabilecektir ve uygun olmadığınız bir işe girmemeniz sizin de kendiniz için en uygun firma ve pozisyonu yakalama şansınızı artıracaktır.Yapılan testler ne kadar iyi ve ideal insan olduğunuzla değil sadece sizin başvurduğunuz iş ve pozisyona uygunluğunuzun saptanmasıyla ilgilidir.

Mülakat ve Kariyer Danışmanlık Hizmetlerimiz kapsamında işe alım sürecinizde yaşayacağınız tüm detayları öğrenebilir, mülakat sırasında karşılaşabileceğiniz her konuda etkili ve yetkin olma şansı yakalayabilirsiniz.

Hemen Teklif Al

 

Bir cevap yazın

Back To Top
Ara