skip to Main Content
CoverLetter

Ön yazının amacı, kendinizi bir kuruma/işverene tanıtmak, şirkete veya belirli bir pozisyona olan ilginizi göstermek, özgeçmişinize dikkat çekmek ve okuyucuyu sizinle görüşmeye motive etmektir. Genellikle bu yazılar, potansiyel bir işverenle ilk temasınızdır ve söz konusu iş için neden uygun bir aday olduğunuzu CV’ye nazaran daha ayrıntılı bir şekilde anlatma imkanı tanır.

Eğer kariyerinizi yeni ve farklı bir sektöre doğru kaydırmaya çalışıyor, özgeçmişinizdeki boşlukları ve olağan dışı durumları açıklama ihtiyacı duyuyor veya kilit bir pozisyona başvurmayı düşünüyorsanız profesyonel bir ön yazı iş arama sürecinde sizi önemli ölçüde destekleyebilir.

Etkili Bir Ön Yazı Nasıl Olmalıdır?

Başarılı bir ön yazıda kariyerinizle ilgili bilgileri sıralamaktan ziyade kişisel ve profesyonel anlamda yetkinliklerinizi anlatmak, somut başarılarınızdan bahsetmek ve ilgi duyduğunuz sektörle ilgili fikirlerinizi net bir şekilde ifade edebilmek gereklidir. Herkesin sahip olabileceği yetenekleri sizin ne ölçüde hayata geçirebildiğinizi belirten ve farklılığınızı ortaya koyan ifadeler kullanılmalıdır.

Ön Yazı İş Arama Sürecinde Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Güçlü ve doğru bir ön yazı CV’nizi destekleyerek becerilerinizi, niteliklerinizi ve deneyimlerinizi en doğru şekilde pazarlama imkanı yaratır. Ön yazılar ayrıca yetkililere o işi neden cazip bulduğunuzu ve ilgili organizasyona neler katabileceğinizi de anlatma imkanı tanır.

Ön Yazı Hazırlama Süreci

Ön yazı çalışması için öncelikli olarak size Recover CV tarafından mail yoluyla bir “Bilgi İstek Formu” gönderilir.  Danışmanımız kariyer hedefleriniz kapsamında tamamen size özel bir içerikte ve iş arama hedefinize yönelik taslak bir çalışma oluşturur. Detaylı ve titiz bir çalışmanın ürünü olan taslak çalışma tarafınıza mail yoluyla gönderilir ve geri bildiriminize sunulur. Sizden gelen geri bildirim doğrultusunda taslak çalışma son haline getirilir ve Word ve PDF formatında tarafınıza gönderilir.

İş başvurularınızdan daha hızlı sonuç almak ve deneyimlerinizi en doğru şekilde ifade edebilmek için Cover Letter hizmetimizle ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Back To Top
Ara