skip to Main Content
CoverLetter

Etkili bir Ön Yazı (Cover Letter), titizlikle hazırlanmış profesyonel bir CV’nin ayrılmaz bir parçasıdır. Sahip olduğunuz niteliklerinizin başvurduğunuz pozisyonla hangi noktalarda örtüştüğünü ve söz konusu iş için neden uygun bir aday olduğunuzu işverenlerinize anlatmanın en etkili yoludur. İşverenlerin ve insan kaynakları uzmanlarının iş başvurusu yapan adaylarla ilgili ilk izlenimleri bu aşamada oluşmaktadır.

Etkili Bir Ön Yazı (Cover Letter) Nasıl Olmalıdır?

Başarılı bir Ön Yazı’da kariyerinizle ilgili bilgileri sıralamaktan ziyade kişisel ve profesyonel anlamda yetkinliklerinizi anlatmak, somut başarılarınızdan bahsetmek ve ilgi duyduğunuz sektörle ilgili fikirlerinizi net bir şekilde ifade edebilmek gereklidir. Herkesin sahip olabileceği yetenekleri sizin ne ölçüde hayata geçirebildiğinizi belirten ve farklılığınızı ortaya koyan ifadeler kullanılmalıdır.

Ön Yazı (Cover Letter) İş Arama Sürecinde Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Kendinizi işvereninize kısaca fakat kapsamlı bir şekilde tanıtır ve ne şirkete ne gibi katkılar
sağlayabileceğiniz hakkında fikir verirsiniz. Büyük ve kurumsal firmaların Ön Yazı’ya verdiği önem neticesinde, iyi hazırlanmış bir Ön Yazı ile iş başvurusunda bulunan adaylarla daha hızlı bir şekilde iletişime geçildiği bilinmektedir.

Ön Yazı (Cover Letter) Hazırlama Süreci

Profesyonel Ön Yazı/Tanıtım Yazısı hazırlama hizmeti için başvurunuz sonrasında “Bilgi İstek Formu” tarafınıza mail yoluyla gönderilir. Bilgilerinizi içeren form ve mevcut CV’nizi bize iletmeniz sonrasında danışmanımız Ön Yazı/Tanıtım Yazısı hazırlama sürecine başlar. Danışmanımız kariyer hedefleriniz kapsamında tamamen size özel bir içerikte ve iş arama hedefinize yönelik taslak bir çalışma oluşturur. Detaylı ve titiz bir çalışmanın ürünü olan taslak çalışma tarafınıza mail yoluyla gönderilir ve geri bildiriminize sunulur. Sizden gelen geri bildirim doğrultusunda taslak çalışma son haline getirilir ve Word ve PDF formatında tarafınıza gönderilir.

İş başvurularınızdan daha hızlı sonuç almak ve deneyimlerinizi en doğru şekilde ifade edebilmek için Cover Letter hizmetimizle ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Back To Top
Ara