skip to Main Content
Close Up Of Waving Flag With Linkedin Logo Seamless Loop Blue Background Editorial Animation 4k Prores Sowt9esog Thumbnail Full01

Son LinkedIn Güncellemeleri

LinkedIn’in yeni reaksiyon özelliği Türkiye’deki kullanıcılara açıldı.

LinkedIn’in yeni reaksiyon özelliği, Facebook’un beğeni yerine getirdiği “Tepkiler” özelliği ile benzeşmekte olup dünden itibaren Türkiye’de artık kullanılabilecek.

Geçtiğimiz günlerde, Facebook’da kullanılan “phrase”lerin benzerinin LinkedIn’e de geleceği haberinin paylaşıldığını belirtmiştik

“Reaksiyon” adı verilen bu yeni özelliğin önümüzdeki aylarda LinkedIn’in iOS, Android ve web vesiyonunda dünya çapında aşamalı bir şekilde açılması bekleniyor.

Dünden itibaren bu yeni özellik Türkiye’deki LinkedIn kullanıcılarına açıldı.

Bugünden itibaren, Türkiye’deki LinkedIn kullanıcıları “Beğeni” ifadesinin yanı sıra “Harika”, “Kutla”, ve “Bilgi Verici” ifadelerini de kullanabilecekler.

Bu özelliğin hem LinkedIn’in web sitesinde hem de aplikasyonunda oluşu kullanıcıların kendilerini daha özgürce ifade etmelerine olanak tanıyor.

İçerik çeşitliliği bakımından Linkedin’in zengin bir haber akışına sahip olduğu düşünüldüğünde “Reaksiyon” özelliğinin sıklıkça kullanılacağı oldukça ön görülebilir.

Örneğin, daha az resmi olan reaksiyonlar videolar ya da sunumlar için kullanılabilirken; “Kutla” ve “Harika” reaksiyonları yeni işe başlanıldığını belirten ya da terfi alındığını belirten paylaşımlarda kullanılabilir.

LinkedIn, Facebook platformunun tam tersi negatif reaksiyonları platformunda bulundurmayarak, bu yeni özelliğin motivasyona odaklı olduğunu açıkça belirtiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Back To Top
Ara