skip to Main Content
Süleyman Demirel Fofo 1

RecoverCV Süleyman Demirel Üniversitesi Buluşması

Süleyman Demirel Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Araştırma Uygulama Merkezi ve RecoverCV Profesyonel İnsan Kaynakları Danışmanlığı işbirliğiyle  “CV ve Mülakat Teknikleri” konulu bir eğitim semineri düzenlendi.

Mühendislik Fakültesi E-8 Amfisinde gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Çömlekçi, iş yaşamında kendilerini nasıl ifade edecekleri konusunda bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilerin gösterdiği ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek seminerin verimli geçmesini diledi.

Recover V hakkında bilgi veren İK Uzmanı ve Kariyer Danışmanı Rabia Ataşoğlu da yararlı olabilecek iş bulma sitelerini katılımcılarla paylaştı. Ataşoğlu, profesyonel bir CV’de, “CV şablon özellikleri”, “profesyonel fotoğraf”, “iletişim ve eğitim bilgileri”, “özel bilgi” ve “kariyer hedefleri” nasıl yazılmalıdır? sorusuna yanıt verdi.  Şablon ve içerik kısmında doğru CV yazımı ile adayların bir adım önde olması için ipuçları veren Ataşoğlu, “Fuarları takip edin, çevresi olan kişileri takip edin, onları tanımaya çalışın, fırsatlardan yararlanın, firmaları takip edin, CV’nizi yollamaktan çekinmeyin. Görüşmeye gittiğiniz pozisyonu ve firmayı araştırın, CV’nizdeki tüm detaylara hakim olun, gelebilecek muhtemel sorulara ne cevap vereceğinizi tasarlayın, dış görünüşünüze özen gösterin, ağır parfümden kaçının.” tavsiyelerinde bulundu.

Süleyman Demirel Üniversitesi’ne gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ederiz.

 

Hemen Teklif Al

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Ara