LinkedIn nedir?

LinkedIn, iş hayatı konusunda profesyonel hizmetler veren bir platformdur. İşverenler ile iş arayanların buluştuğu bu platformda bir çok kişi iş hayatı hakkında faydalı bilgiler paylaşmakta, yeni iş fırsatları yakalamakta ve iş bağlantıları edinmektedir.

Kimler LinkedIn profili açmalı?

LinkedIn, iş hayatında bir çok işveren tarafından kullanılan popüler bir platform olduğu için, profesyonellerin yeni iş fırsatları hakkında bilgi sahibi olabilmesi ve çalıştıkları markanın bilinirliği açısından LinkedIn profili açması oldukça önemlidir.

LinkedIn Profili nasıl açılır?

LinkedIn profili açmak için uygun bir profil fotoğrafı, deneyimlerinizin özeti ve kişisel bilgilerinizin yer aldığı bölümleri doldurmanız yeterli olacaktır. Ancak hesap açtıktan sonra aramalarda ön plana çıkabilmek ve kişilerin sizin hakkınızda en doğru bilgiye ulaşabilmesi açısından LinkedIn Optimizasyonu ve LinkedIn Profil Düzenlemesi yaptırmanız oldukça önemlidir.

LinkedIn ücretli midir?

LinkedIn iş arayanlar ve çalışanlar için ücretli bir platform değildir. Basic modda ücretsiz olarak olarak kullanım mümkündür. Ancak Premium LinkedIn ürünlerini kullanmak ve daha fazla LinkedIn ayrıcalığından faydalanmak isteyen kullanıcılar için LinkedIn servisleri aylık olarak ücretlendirilmektedir.

LinkedIn profili nasıl düzenlenir?

LinkedIn profili düzenlenirken deneyimler eksiksiz ve kişisel özelliklerin ölçülü bir şekilde aktarılması gerekmektedir. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Profilinizi düzenlerken bir profesyonelden destek alabilir ve profilinizin işverenler tarafından görünür olması için LinkedIn Optimizasyonu yaptırabilirsiniz.

LinkedIn profilime hangi bilgileri yazmalıyım?

LinkedIn profilinize; kariyer hedefiniz, stajlarınız, iş tecrübeleriniz ve sorumluluklarınız, eğitim bilgileriniz, bildiğiniz yabancı diller, varsa katıldığınız seminer ve profesyonel etkinlikler, sertifikasyon programları gibi bilgileri yazabilirsiniz.

LinkedIn profilime hangi bilgileri yazmamalıyım?

LinkedIn profilinizde; önceki çalışmalarınızda şirketinizin gizlilik politikalarını ihlal eden, sigara kullanımınız, medeni durumunuz gibi bilgileri paylaşmamanız önemlidir.

İş arayanlar LinkedIn aracılığı ile iş bulabilirler mi?

LinkedIn işverenler için Recruiter modülü geliştirerek iş arayan kişiler ve işverenlerin buluşabilmesine olanak sağlamıştır. İşverenler şirketlerindeki açık pozisyonları belirterek ilan çıkabilmekte, başvuru kabul edebilmekte ve bu başvurular üzerinden pozisyona uygun adaylarla iletişime geçebilmektedirler.

Ayrıca pek çok İnsan Kaynakları uzmanı LinkedIn aracılığıyla açık pozisyonlara aday önerebilmekte ve bunu da bağlantılarını kullanarak yapmaktadır.

İşverenler LinkedIn hesabıma girebilir mi?

Hiç kimse, şifrenizi paylaşmadığınız sürece, hesabınıza girememektedir.

LinkedIn’de profilime bakanları görebilir miyim?

LinkedIn kullanıcıları profillerini ziyaret eden kullanıcıları ya da şirketleri, kullanılan LinkedIn ürününe bağlı olarak, kısıtlı olarak veya tam olarak görüntüleyebilmektedir.

RC Recover CV LinkedIn Danışmanlık Hizmeti almamın bana katkıları ne olacak?

LinkedIn Danışmanlık Hizmeti ile LinkedIn üzerinden işverenlerin size daha rahat ulaşılabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması ve deneyimlerinizin profilinizde en doğru şekilde görünmesini sağlamanız mümkün olacaktır.

RC LinkedIn Danışmanlık Hizmeti almak istiyorum fiyatlarla ilgili nasıl bilgi sahibi olabilirim?

RC Recover CV LinkedIn Danışmanlık Hizmeti, kişiye özel ve deneyimlerine göre fiyatlandırılmaktadır. Hizmet almak istediğiniz alanı belirterek  adresine mail atarak veya bizi arayarak size özel danışmanlık hizmetimiz için ücretler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

LinkedIn Danışmanlık Hizmeti aldım, profilim ne zaman düzenlenmiş olur?

LinkedIn Profil Optimizasyonu ve Danışmanlık Hizmetimiz sizin onay verdiğiniz tarih itibarıyla en geç bir hafta içerisinde tamamlanmaktadır.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Profesyonel CV Hazırlama Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular” tab_id=”1518543117996-94ffd7bd-1922″][vc_column_text]CV Hazırlarken nelere dikkat etmeliyim?

CV hazırlarken özgeçmişinizin sizi ve deneyimlerinizi en doğru ve net bir şekilde ifade etmesi önemlidir.

Özgeçmişime neleri yazmalıyım?

Özgeçmişinize; kariyer hedefiniz, stajlarınız, iş deneyimleriniz ve sorumluluklarınız, öğrenim bilgileriniz gibi bilgileri yazmanız faydalı olacaktır.

Özgeçmişime neleri yazmamalıyım?

Özgeçmişinize; T.C. kimlik numaranız, sigara kullanımınız, açık adresiniz gibi bilgileri yazmayabilirsiniz.

Özgeçmişimde fotoğraf olmalı mı?

Özgeçmişinize fotoğraf eklemeniz faydalıdır. İşe alım sürecinizde fotoğraflı bir CV ile başvuru, iş görüşmesine davet açısından önemli bulunmaktadır.

CV’nizde yer alacak fotoğrafınız mümkünse profesyonel vesikalık bir fotoğraf olmalıdır.

Özgeçmişimde açık adresimi yazmalı mıyım?

İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız en azından ikamet ettiğiniz yaka ve semt bilginizi paylaşmanız, çalışma lokasyonuna ulaşımınızın rahatlığı açısından, işe alım danışmanları nezdinde önem kazanmaktadır.

Özgeçmişimde referans belirtmeli miyim?

Özgeçmişinizde referans bilgilerinizi belirtmek tamamen size kalmıştır. Referanslarınızı CV’nize direkt ekleyebilir ya da işe alım sürecinizde firmanın isteği doğrultusunda paylaşabilirsiniz.

RC RecoverCV danışmanlık hizmeti almamın bana katkıları ne olacak?

RecoverCV Danışmanlık Hizmeti ile CV’nizin kalitesini arttırabilir, yetkinliklerinizi ve iş deneyimlerinizi ön plana koyarak diğer adaylar arasında farkınızı gösterebilirsiniz. Her altı profesyonelden biri CV’nize 30 saniye kadar bakmaktadır. Bizden almış olduğunuz danışmanlık hizmetiyle ideal bir CV’ye sahip olarak ilgili profesyonelleri şaşırtabilirsiniz.

CV Danışmanlığı almak istiyorum fiyatlarla ilgili nasıl bilgi sahibi olabilirim?

RC RecoverCV Danışmanlık Hizmeti, kişiye özel ve deneyimlerine göre fiyatlandırılmaktadır. Hizmet almak istediğiniz alanı belirterek  adresine mail atarak veya bizi arayarak size özel danışmanlık hizmetimiz için ücretler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

CV Danışmanlığı aldım CV mi kaç gün içinde bana teslim ediyorsunuz?

Profesyonel CV’niz danışmanlarımız ile yapacağınız görüşmeden sonra en geç 1 hafta içerisinde tarafınıza teslim edilecektir.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Mülakat Danışmanlığı Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular” tab_id=”1518544829673-5914d52a-98d1″][vc_column_text]Mülakat Nedir?

Mülakat profesyonel iş hayatına girmek isteyen yeni mezunlar,  kariyer değişikliği yapmak isteyen profesyoneller ya da iş arama sürecinde olan kişiler için zorlu bir süreç gibi gözükse de; aslında kendinizi en iyi şekilde ifade edebildiğiniz, yetkinliklerinizi ortaya koyarak farklı iş fırsatlarına ulaşabildiğiniz bir adımdır.

Mülakat süreci nasıl olur?

Mülakat süreci kendinizi mülakatınızı yapan profesyonellere en iyi şekilde ifade edebildiğiniz bir süreçtir. Mülakatı yapan kişi ile sizin arasında geçen bir bilgi alışverişidir aslında. Profesyonel iş deneyimlerinizin yanı sıra aynı zamanda kişilik özelliklerinizi de ifade edebildiğiniz, sizin de mevcut görev tanımı, çalışacağınız organizasyonel yapı ve firma kültürü hakkında bilgi aldığınız bir süreçtir. Sizin ile mevcut firma arasında gri bir alandır. İK profesyonellerinin size ulaşmasıyla başlayan, sonrasında görüşme organize edilip sizin birebir görüşmelerinizin tamamı mülakat süreci olarak adlandırılır.

Mülakat öncesi neler yapılmamalı?

Mülakat öncesinde rutin hayat akışınızın dışına çıkmanıza kesinlikle gerek yok. Sizi strese sokan insanlarla çok fazla bir arada olmamaya özen gösterin. Ya da sağlığınıza zarar verebilecek şeyler yemeyin. Örneğin domatese alerjiniz varsa mülakatınızın olduğu sabah kahvaltıda domates tüketmeyin ki kırmızı kırmızı benekler sizi mülakatınızda zorlamasın 🙂 Mülakatınıza geç kalmayın. Büyük şehirlerde her daim olan trafik ya da beklenmedik bir yol çalışmasının sizi strese sokmasına, mülakatınıza geç kalmanıza sebep olmasına izin vermeyin. Aynı şekilde mülakatınıza planladığınız saatten de önce gitmeyin. Unutmayın ki önceden görüşmenize gitmeniz ilgili profesyonelin ajandasına uygun olmayacaktır. Ön yargılarınızdan sıyrılın, unutmayın ki işveren mevcut pozisyon için en uygun aday ile sürecine devam etmek isteyecektir. Ön yargılı ve negatif yaklaşımlarla mülakatınız öncesinde stresinizi daha da arttırmayın.

Mülakat öncesinde neler yapılmalı?

Hem sizin için hem de mülakatı yapan kişi için oldukça önemli olan mülakat süreciniz öncesinde mutlaka amacınıza odaklanmalısınız. Motivasyonunuzu yüksek tutmalı ve enerjik olmalısınız. Kendinizi olumluya odaklanmaya ve stresle beklediğiniz bu süreci sizin için keyifli hale getirmeye çalışmalısınız. Mülakat öncesi ne giyeceğinize en azından bir gün öncesinde karar verin. Uyku düzeninize dikkat edin. Mülakatınız sırasında uykudan şişmiş gözler ya da uykusuzluktan kızarmış gözler yerine dinlenmiş bir bünyede parıldayan gözler oldukça önemlidir. Sizi motive eden, enerjilerinden keyif aldığınız kişilerle mülakatınız öncesinde görüşün. Mülakatınıza gitmeden önce hem fizyolojik olarak hem de psikolojik olarak hazırlanmalısınız. Kendinizi çok iyi tanıdığınızdan ve karşınızdaki kişiye kendinizi çok iyi ifade ettiğinizden emin olun. Kendinizle barışık olun, yetkinliklerinizin ve tecrübelerinizin bilincinde olun. Mülakat yapacağınız profesyonelin adını ve pozisyonunu bilin ve mümkünse hem kendisini hem de ilgili firmayı gitmeden önce detaylıca araştırın.

Mülakat sırasında neler yapılmalıdır?

Kendinizi iyi hissedin. Unutmayın ki pek çok aday arasından mülakata çok az oranda aday davet edilir. Mülakat öncesi stresinizi yönetmeyi başarabilirseniz enerjinizi daha etkin kullanabilir ve mülakatta çok daha başarılı olabilirsiniz. Aslında mülakat süreciniz firma içerisine adım attığınızda fizyolojik olarak başlar. Bu noktada güler yüzlü olmalı, sizinle ilgilenen herkesle iyi iletişim kurmalısınız. Unutmayın içten bir gülümse hem çevrenize olumlu enerji verir hem de kendinize güveninizin bir parçasıdır. Bekleme sürenizde etrafınızı inceleyin, çalışan profillerini gözlemleyin, aldığınız notlarınız varsa eğer onlara son bir kez bakın, stresinizi yönetebilmek için nefes egzersizleri yapın.

Pozitif bir başlangıç için mülakatı yapan profesyonelin elini uygun biçimde sıkmalı ve abartısız bir şekilde gülümsemelisiniz. California Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, mülakat performansı, %7 o an kullanılan cümlelere, %38 sesinizin tonlamasına ve %55 sözsüz iletişime dayanmaktadır. Bu nedenle pozitif olun, ama gülümsemenizi lütfen dozunda bırakın, fazlaya kaçıp rahatsız edici bir tablo olmaktan çekinin.Göz teması oldukça önemlidir. Aynı zamanda beden diliniz unutmayın ki sizin hakkınızda pek çok detayı karşınızdaki kişiye verebilir.

Görüşmenizin başlangıcında mülakat yapan kişi stresinizi azaltabilmek ve sizi rahatlatabilmek adına sohbet niteliğinde sorular sorabilir. Bu durumda resmiyetinizden dışarı çıkmayın ve arkadaşınız gibi ilgili kişiye ismiyle hitap etmeyin. Teknik anlamda yetkinliklerinizin yanı sıra kişisel duruşunuz da mülakatınız sırasında oldukça önemli bir alandır. Mülakat sırasında ilgili kişi ve firma hakkında bilgi sahibi olduğunuzu laf aralarında belirtebilirsiniz. Bu durum hem sizin rahatlamanızı hem de mülakatı yapan kişi tarafından mevcut iş fırsatına ilginizi ortaya koyar. Mülakatınız sırasında dürüst olmalısınız. Bilmediğiniz herhangi bir konu varsa bu durumu dile getirmeli ve gelişim noktalarınızın farkında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Geçmiş deneyimleriniz ve kariyer planlamanızla ilgili doğru bilgiler vermeli ve saygınızı tüm süreç boyunca korumalısınız.

Mülakat Danışmanlığı Hizmetimiz neleri kapsamaktadır?

Mülakat danışmanlığımız hizmetimiz, ilgili profesyonelin geçmiş iş deneyimleri ve yetkinlikleriyle örtüşen aynı zamanda kariyer planlamasında olmak istediği pozisyon için yapılmaktadır. İlgili pozisyon bazında mülakatlarınız öncesinde, karşılıklı olarak ajandalarımıza uygun olan zaman diliminde gerçekleştirilir. Birebir mülakatlarınız sonrasında İK profesyonelleri tarafından mülakatınız, mülakatınızda ki genel tutumunuz değerlendirilir ve detaylı olarak olumlu ve gelişime açık alanlarınız hakkında geri bildirimler verilir.

Mülakat Danışmanlığı almak istiyorum. Fiyatlarla ilgili nasıl bilgi sahibi olabilirim?

Mülakat Danışmanlığı hizmetimiz birebir kişiye özel olmakla birlikte sizin geçmiş iş deneyimleriniz ve kariyer planlamanıza göre ücretlendirilmektedir. Detaylı bilgi almak için  adresine mail atabilir ya da bizi arayarak ücretsiz size özel teklifimizi alabilirsiniz.

Mülakat Danışmanlığı hizmetinizi almam bana ne gibi katkılar sağlar?

Genel olarak stresli bir süreç gibi görünen mülakat döneminiz öncesinde yapacak olduğumuz simülasyonumuz ile stresinizi atmanıza yardımcı olmamızın yanı sıra mülakatınızın en iyi şekilde geçmesini sağlayabiliriz. Mülakatınız sonrasında size verecek olduğumuz geri bildirimler ile iş görüşmenizde stresini yönetebilir ve istemiş olduğunuz başarıyı elde edebilirsiniz.

Mülakat simülasyonu nedir? İçeriği ne kadar sürmektedir?

Mülakat simülasyonumuz sizi bir sonraki iş görüşmenize tam anlamıyla hazırlamaktadır. Ortalama bir saat kadar süren mülakatlarımız sonrasında size danışmanlık hizmeti verilmekte ve aklınızdaki tüm soruların cevaplarını vermekteyiz.