skip to Main Content
Is Arama Linkedin

Siz İş Arama Sürecinde Bu LinkedIn Özelliklerini Kullanıyor musunuz?

Günümüzde işe alım uzmanlarının önemli bir bölümü aday arayışlarını LinkedIn üzerinden gerçekleştiriyor, bu yüzden LinkedIn’de güçlü ve dikkat çekici bir profile sahip olmak ve platformun iş bulma noktasında cevap veren kilit özelliklerini doğru şekilde kullanabilmek çok önemli. Peki siz iş arama sürecinde bu LinkedIn özelliklerini kullanıyor musunuz?

İş Alarmı

LinkedIn üzerinde yayınlanan iş ilanlarına hızlı bir şekilde başvurmak mülakat elde etme şansınızı önemli ölçüde artırabilir. Bu yüzden LinkedIn üzerinde muhakkak iş alarmları kurmalı ve yeni açılan ilanlara yönelik bildirimleri aktifleştirmelisiniz.

‘Alumni Search’ Özelliği

LinkedIn’in Alumni search özelliği sayesinde sizinle aynı okullardan mezun kişileri kolaylıkla bulabilir ve onlarla bağlantı kurabilirsiniz. Bu özellik sayesinde hedef şirketlerinizde çalışan mezunları bularak onlardan çalışan olarak size referans olmasını rica edebilirsiniz.

Arama Çubuğu  

Siz yoksa LinkedIn arama çubuğunu kullanmıyor musunuz? Devasa bir veritabanı olan LinkedIn’in gelişmiş arama çubuğunu kullanarak hedef şirketlerinizin İK ve işe alım uzmanlarını kolaylıkla bulabilir veya danışmanlık firmalarında çalışan işe alım yetkilileriyle bağlantı kurabilirsiniz. Sadece ilanlara başvurmak etkili bir iş arama yöntemi değildir, mutlaka proaktif olmalı ve doğru kişilerle bağlantı kurmaya çalışmalısınız.

Gruplar

LinkedIn’de çalışma alanınız ve sektörünüzle alakalı gruplara katılmak size yeni iş kapıları açabilir çünkü bu gruplar iş ilanları yayınlamak için işe alım uzmanları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Arama çubuğunu kullanarak size uygun grupları bulabilir ve katılma talebi gönderebilirsiniz.

Open to Work Özelliği

Yakın zamanda kullanıma sunulan bu özellik sayesinde profil fotoğrafınıza yeşil bir Open To Work çerçevesi ekleyebilir ve iş fırsatlarına açık olduğunuzu ağınıza ve diğer LinkedIn kullanıcılarına bildirebilirsiniz.

Güçlü bir LinkedIn profiline sahip olarak daha çok iş fırsatı elde etmek istiyorsanız ‘LinkedIn Profil Hazırlama & Optimizasyon’ hizmetimizle ilgili teklif almak için bize ulaşabilirsiniz.

‘Çalışan Referansı Neden Güçlü Bir İş Bulma Aracıdır?’ Merak ediyorsanız ilgili blog yazımıza ulaşmak için hemen tıklayın.

Back To Top
Ara